Būrimas taro kortomis
Būrimas kortomis

Būrimas kortomis. Mitai ir tiesa

Dažniausiai kortų aiškinimą ir kitas pranašavimo sistemas suprantame labai vartotojiškai: bandome atsakomybę už savo sprendimus, likimą perkelti būtent ant kortų ar kortų aiškintojo, tarologo pečių arba, dažniausiai, neanalizuojame gautų atsakymų, o bandome viska suprasti taip, kaip mums patogu, išgirstame tai, ką norisi girdėti. Nesuprantant tikrosios kortų aiškinimo prigimties būrimas kortomis apipinamas daugybė mitų, legendų ir prietarų apraizgančių paslaptingą kortų aiškinimo sistemą. Čia aptarsime tik dešimt iš jų, nors tikriausiai rastume šimtus. 

1. Būrimas kortomis, kortos pačios turi pasakyti, kodėl klausiantysis kreipiasi pagalbos, kokios problemos jį kankina.

Tai vienas iš labiausiai paplitusių mitų, kurį skelbia dauguma nepatyrusių tarologų. Žinoma, niekas neneigia, kad egzistuoja aiškiaregystė, tačiau tai du skirtingi dalykai. Nors praktikoje visada naudojame pirmąjį kortų dėliojimą būtent tam, kad suprastumėm kokios žmogaus gyvenimo sferos labiausiai išbalansuotos, kokios problemos kamuoja klausiantįjį, kokios charakterio savybės labiausiai padeda/trukdo esamoje situacijoje ir į ką vertėtų atkreipti didžiausią dėmesį sudarant bendrąją analizę ateičiai, tačiau pati naudingiausia informacija visada gaunama kortų paklausus konkretaus klausimo. Bendroji analizė – tai tik gairės, kaip galėtų viskas klotis, kuria kryptimi vystysis įvykiai. Jei reikalingas konkretus, aiškus labai detalus atsakymas, reikia suformuluoti tikslų, aiškų klausimą, kuriam aiškinti bus atliktas didelis atskiras dėliojimas, duodantis platų ir išsamų atsakymą. Reikėtų suprasti, kad kortų konsultacija nėra egzaminas kortų aiškintojui “atspės-neatspės”, juk Jūs kreipiatės norėdami išsiaiškinti problemą, o ne pasilinksminti, ar ne?

2. Burimas kortomis – magija, ir burti/burtis – nuodėmė.

Tai turbūt antras pagal populiarumą mitas, ir vėl nieko vertas. Kortos – puikus instrumentas, analizuojantis situacijas, asmenybes bei veiksmus. Tai kažkuo panašu į tyrėjo, detektyvo darbą: turint tik mažus įkalčius reikia sudėlioti pilną įvykių, priežasčių ir pasekmių paveikslą. Juk niekas nevadina detektyvo, tyrėjo darbo magišku ar tuo labiau nusikalstamu nukentėjusiojo atžvilgiu. Visa mistika vėl gi kyla vien iš nesupratimo, kas būtent vyksta kortų aiškinimo seanso metu, o viskas vyksta taip: mes savyje, savo pasąmonėje žinome, visą mūsų praeitį, dabartį ir ateitį. Sutiksite, kad žinome, kas vyks rytoj, poryt, nutuokiame kas gali įvykti po mėnesio, nujaučiame, kaip klostysis gyvenimas metų periode. Būtent pasąmonė ir nulemia daugumą mūsų poelgių, santykius su kitais žmonėmis ir t.t., o kortos tėra vienas iš būdų bendrauti su mūsų pasąmone. Kortos tėra pasąmonės veidrodis, atspindintis tai, ką mes iš tikro patys žinome, tačiau negalime aiškiai suvokti, suformuluoti. Tokiu būdų ir psichoanalizę galima pavadinti nuodėme. Kortos tėra tik įrankis padedantis praskleisti pasąmonės uždangą. 

3. Būrimas kortomis gali nusakyti visa gyvenimą nuo gimimo iki mirties.

Tai dar vienas klaidingas mitas. Būrimas kortomis, žinoma, gali nusakyti kiekvieno žmogaus paslėptą potencialą, atkreipti dėmesį į vienus ar kitus mūsų gebėjimus, tačiau nieko nedarant ir nesiekiant savo tikslų, vien sėdint sudėjus rankas talentai neatsiskleis. Mes patys turime įdėti begalę pastangų, gyventi sąmoningai. Žinoma, kortos visada nurodo svarbiausius gyvenimo įvykius, aplinkybes, kada ir kaip viskas klostysis, kokios susidarys galimybės bei visada patars, rekomenduos, kaip derėtų elgtis arba ko saugotis, kad išvengtume arba atvirkščiai – pritrauktume norimus įvykius, tačiau jei mes tikrai sąmoningai, aktyviai gyvename, nuolat augame dvasiškai, tobulėjame, vystomės bei sąmoningai kortu pagalba keičiame savo likimo linija, tada viso gyvenimo pranašavimas tampa visiškai bergždžias. Taigi prognozė visam gyvenimui įmanoma tik pasyviai gyvenančių žmonių grupei, kurie aktyviai nedalyvauja savo pačių gyvenime.

4. Negalima burti keliamaisiais metais.

Burti ir burtis galima visada, bet kokiu metų laiku, bet kurią valandą. Kortom visiškai nesvarbu, kada Jus nuspręsite analizuoti save ar situaciją, o profesionalus tarologas bet kada atliks analizę. Tiksliai prognozei daug svarbiau nuoširdus noras sužinoti atsakymą – atkreipkite dėmesį: realų, o ne tokį, kokį norisi išgirsti. Šiam mitui galima priskirti nebent metų metus besiklostančią tradiciją, kad geriausia burti penktadienį (penktadieniais žmones laikydavosi griežto pasninko, todėl jų energetinės vibracijos būdavo daug stipresnės), o sekmadienį geriau neimti kortų į rankas (sekmadienis skirtas Dievui, bažnyčiai), tačiau visa tai šiandien retai kas praktikuoja (taip, kaip retas, kuris laikosi pasninko penktadieniais, o sekmadieniais nuosekliai lanko bažnyčią ar kitus maldos namus) ir niekaip neįtakoja darbo bei priklauso tik nuo paties kortų aiškintojo ir jo nuostatų. Asmeniškai man – sekmadienis išeiginė ir tik todėl, kad būtina turėti nors viena laisva diena, nors praktika parodė, kad analizės atliktos sekmadienį savo teisingumu niekuo nesiskiria nuo sudarytų kitomis dienomis.

5. Būrimas kortomis tiksliai pasakys: kada? Ką? Kas? Kaip reikia elgtis?

Labai dažnai tenka susidurti su klientais, kurie kreipiasi ir prašo, tikisi jau gatavo, paruošto atsakymo: kada, ką, kur ir kaip reikia daryti, kad viskas gautųsi būtent taip, kaip jiems norisi ir, žinoma, labai nusivilia, jei nepasiseka, negauna norimo atsakymo, o jei atsakymas, neduok Dieve, nesutampa su jų įsivaizduojama situacija, tada jį ignoruoja arba apskritai paneigia. Kodėl apskritai įsivyravo toks mitas? Todėl, kad mes linkę visą atsakomybę už savo veiksmus perkelti kam nors kitam, šiuo atveju tarologui, kortų aiškintojui, ir jei viskas nesusiklostys taip, kaip norisi, tada bus, ką apkaltinti dėl savo pačių problemų. Beje, dažniausiai tokie žmones kreipiasi jau turėdami aiškų įsivaizdavimą apie esamą situaciją ir bet koks nukrypimas nuo jų scenarijaus sukelia šoką, o tarologas pavadinamas šarlatanu. Dar kartą: kortos pasakoja tik galimas aplinkybes, kelius, posūkius, kuriuose mes patys turime nuspręsti, kaip elgtis, ką pasirinkti ir kokių priemonių imtis, bei nuorodas, kaip klostysis įvykiai jei plauksime pasroviui upe it mirusios žuvys.

6. Galima tapti priklausomu nuo kortų, būrimo kortomis.

Tai tik iš dalies mitas, tačiau priklausomi mes galime tapti ne nuo kortų, būrimo, o nuo savo pačių noro iš anksto apsidrausti, apsisaugoti, nedaryti savarankiškų sprendimų. Tačiau šiuo atveju yra vaistas: kortos, tam tikra prasme, gyvos, kaupia energiją ir, jei jomis piktnaudžiaujame ir klausiame patarimo dėl kiekvieno mažmožio, jos gali pradėti “kerštauti” – duoti netikslius atsakymus arba apskritai atsisakyti bendradarbiauti, o dar blogiau visiškai iškreipti situaciją. Taigi dar kartelį: priklausomybė išsivysto ne dėl kortų kaltės, o dėl paties žmogaus baimių ir nenoro sąmoningai gyventi. Tokie žmonės dažniausiai jaučiasi neužtikrinti, nepasitikintys savimi, kritusi jų savivertė. Beje, po šio mito iš karto reikia aptarti septintąjį…

7. Buriant kortomis galima “praburti” gyvenimą. (Гадая на картах, можно «прогадать» судьбу.)

Jei atvirai, tai iki šiol nelabai suprantu, ką reiškia tas “praburti”. Pastebėjau tik viena sutapimą: kuo labiau žmogus gilinasi į kortų esmę – tuo rečiau buria, dėlioja kortas, kad gautų reikalingą atsakymą. Visa gudrybė tame, kad kuo žmogus giliau suvokia kokią vieną pranašavimo sistemą, tuo jis labiau save disciplinuoja ir tuo labiau įsiklauso į savo vidų, tuo atsakingiau, sąmoningiau gyvena. Žinoma, yra ir tokių tarologų, kurie labai vartotojiškai bendrauja su kortomis, stengiasi tik išmokti reikšmes, o vėliau tik automatiškai išberia, ką išmokę, neįvertindami, neatsakingai elgdamiesi su klientu, su jam teikiama informacija. Tik tada suveikia karmos mechanizmas ir tokiam tarologui visata “atkeršija” ir sugrąžina atgal visa neteisingai ištransliuotą informaciją kaip bausmę. Kitu atveju, jeigu tarologo asmeninis gyvenimas nesiseka, kyla nuolat rimtos problemos, šlyja sveikata, tai kortos čia niekuo dėtos, reikėtų tvarkyti savo asmenines problemas.

8. Būrimo metu vyksta kliento programavimas.

Dar viena istorija iš pasakų serijos, kuri vėl gi susijusi labiau su kortų aiškintoju nei pačiomis kortomis. Niekam nepaslaptis, kad daugelis bando pasipelnyti iš žmogaus natūralios traukos mistikai ir magijai, tai liečia ir kortų būrimą/aiškinimą. Yra aibė “būrėjų” naudojančių pranašavimą vien gąsdinimo tikslais ir stengdamiesi išvilioti kuo daugiau pinigų (nebūtų prakeikimų nuėmimai, nužiūrėjimai ir t.t.), suteikdami visiškai nebūtinų “paslaugų”. Žvelgiant iš kitos pusės, profesionalūs tarologai dažniausiai pakankamai aiškiai ir tiksliai pateikia informaciją. Kartais tai gali nuskambėti ir nelauktai, netikėtai, bet gąsdinti ir programuoti, jei aiškintojas tikrai profesionalus, niekada nesistengs: bus pateikta tik informacija, o pasirinkti, spręsti, keisti/nekeisti kryptį ir t.t. teisė bus palikta Jums. O tarologui taip pat reikėtų apsispręsti, kas jis: visagalis Dievas, galintis spręsti, lemti kitų gyvenimus, ar išmintingas patarėjas, padedantis suprasti klaidas įvykių priežastis bei pasekmes, patarti sunkią minutę.

9. “To, ką pasakė kortos negalima pakeisti” arba “likimo pakeisti negalima”.

Galima viską pakartoti nuo pradžių, nuo paties pirmojo mito. Tai tik dar vienas pasiteisinimas, siekiant visą kaltę už nenusisekusį gyvenimą suversti kažkam, bet tik neprisiimti atsakomybės ant savų pečių. Būrimas kortomis, Taro, Lenormand sistema taip sudaryta, jog gaunant atsakymą paprastai būna aišku, kaip reikėtų keisti savo veiksmus, kad viskas pasisuktų viena ar kita kryptimi, gautoje analizėje visada slypės patarimas užvedantis mus ant kelio ir tai tikrai ne nulemti įvykiai, o tik galimi scenarijai, kaip viskas klostysis vienu ar kitu atveju. Žmogus visada galės rinktis is trijų kelių ir tik nuo jo sąmoningo pasirinkimo priklausys, kaip klostysis likimas.

10. Kad galėtum aiškinti kortas reikia tik išmokti reikšmes ir derinius, tada tapsi pranašautoju.

Šis mitas labai greitai išvaikomas. Tai atsitinka pirmąją sekundę kai žmogus pirmą kartą nusiperka kortų kaladę ir pirmąją knygą. Teminės literatūros tiek daug, pateikiama informacija kartais visiškai nesutampa, kartais net prieštarauja viena kitai, kortų reikšmės nesutampa. Visiškai susipainiojęs pradedantysis tada dažniausiai priima teisingą sprendimą: keliauja pas patyrusi tarologą ir pradeda rimtus mokslus, pagrįstus keliomis mokymo sistemomis, asmenine patirtimi, per eilę metų sukauptomis žiniomis, arba tiesiog meta šį užsiėmimą. Kortų aiškinimas, žinoma, jei jis profesionalus, nepaviršutiniškas dažniausiai reikalauja labai gilaus kortų pasaulio suvokimo, ilgametės patirties, o mokymasis tęsiasi, jei ne visą gyvenimą, tai tikrai ne vieną dešimtmetį. Reikia suprasti, kad būrimas kortomis (Taro, Lenormand kortos) nėra paprasto pasianso dėliojimas.

Taigi, mitai griūva, jei mes stengiamės suprasti kortų prigimtį, o ne viską mistifikuoti. Daug kas priklauso nuo pačių klausiančiųjų, tačiau labai daug kas priklauso ir nuo tarologų, todėl visada prieš kreipiantis:

1. Įsitikinkite ar tikrai norite sužinoti atsakymą, jis gali būti ir nemalonus.

2. Pagalvokite ar esate pasirengę pasinaudoti patarimais, ar esate pasiruošę keistis ir keisti.

3. Pasidomėkite į ką kreipiatės (buvusių klientų atsiliepimai, save gerbiantis tarologas niekada jų neslėps)

4. Paklauskite kuriam laikui daroma analizė (profesionaliai galima sudaryti analizę apie 1,5-2 metų laikotarpiui, neilgiau. Žinoma, neskaitant tų atvejų, kai gyvenama pasyviai, t.y. Nesikišant, nekeičiant sąmoningai savo likimo)

5. Galite paprašyti pavyzdinės analizės, profesionalas tikrai turės pavyzdžių. Be to galėsite pajausti, suprasti ar būtent šis kortų aiškintojas Jums tinkamas, kalba suprantama kalba. Asmeninis tarologas – tas pats, kas asmeninis kirpėjas.

6. Profesionaliai ir nuolat užsiimantis praktika kortų aiškintojas visada turės aiškią kainų sistemą ir nesistengs išvilioti papildomų pinigų.

Būrimas kortomis Būrimas kortomis Būrimas kortomis Būrimas kortomis

Banner

Prisijunkite prie diskusijos

  1. Zosė

    O man įdomu kaip atsirado kortų aiškinimai, jų dėliojimo būdai, užkalbėjimai, magija ir viskas kas su tuo susiję. Kaip visa tai atsirado :)?

Parašykite komentarą