Apsaugos ritualai

Valpurgijos naktis (Beltane) arba kaip pasigaminti “Raganos kopėčias”

Valpurgijos naktisValpurgijos naktis arba Beltane naktis – balandžio 30 (pagal senąją tradicija kai pražysta gudobelės arba per pilnatį iki jų žydėjimo). Viena iš aštuonių svarbiausių metuose raganų svenčių Šabų, kai garbinama atgimstanti gamta ir vasaros pradžia. Tai degančios ugnies ir apsivalymo, vaisingumo šventė, stiprybės ir brandumo metas. Ši naktis lyg atsvara Samhaino Šabui (lapričio 30 d.), kai dvasių pasaulis vėl priartėja prie gyvųjų, kai atsiveria vartai į anapus.

Šią naktį riba tarp dviejų pasauliu labai trapi, todėl raganos visame pasaulyje renkasi į energetiškai stiprias vietas (dažniausiai tai kalvos – buvo tikima, kad Lietuvoje raganos suskrenda ant Šatrijos ir Rambyno kalnų) ir švenčia vasaros pradžią bei savo tuoktuves su velniu, atlieka vasaros sutikimo, derlingumo, vaisingumo, apsivalymo ir apsaugos ritualus. Šią naktį taip pat vyksta naujų raganų išventinimo apeigos.

Keltų papročiuose Valpurgijos naktis, Beltanės šventė reiškė ganiavos pradžia, kai gyvuliai pirmą kartą genami į laukus. Žmonės gyvuliams pindavo „apsauginius“ vainikus, kad raganos ir piktos dvasios jiems negalėtų pakenkti, o kad apsauga būtų dar stipresnė varovai kartu su savo bandomis eidavo aplink sukurtus didžiulius laužus arba bent pravesdavo galvijus tarp dviejų laužų. Ugnis, kaip valanti energetiką ir ją sutvirtinanti, apsauganti stichija ir šiandien neprarado savo reikšmės. Šabo metu šokama aplink laužą ir vaikštoma žarijomis.

Pagal airių mitologiją, per Valpurgijos naktį, Beltanės šventę dievų buvo prašoma gero derliaus, atliekami ritualai skatinantys vaisingumą – tai nuostabus metas pradėti vaikelį. Tokiu metu sukurta gyvybė augs su gamta ir turės stiprią sveikatą. Šiuo metu šiuolaikinės raganos ir raganiai tuokiasi.

Valpurgijos naktis – toks pavadinimas šiai šventei „prilipo“ Vokietijoje ir siejamas su anglų šv. Valpurgos vardu (VIII a.), kuri kaip misionierė buvo atvykusi į Vokietiją; manoma, kad ji mirė naktį iš balandžio 30 į gegužės 1 d. Bažnyčia bandydama „nukenksminti“ pagonių tikėjimą beveik visoms šventėms suteikdavo šventųjų vardus, nors didžioji dalis papročių išlikdavo nepakitę. Taip nutiko ir su Valpurgijos naktimi, Beltanės švente.

Pinamos “Raganos kopečios” – vienas iš įdomiausių ir nesudėtingų ritualų pradedančioms raganoms, atliekamas būtent Beltanės šventės metu, juk vainikų bei girliandų pynimas ir namų, gyvūnų puošyba jais – vienas svarbiausių šventės atributų.

„Raganos kopėčios“ gali būti naudojamos kaip amuletas arba talismanas, apsauga nuo negatyvios energijos ar siekiant pritraukti pinigus ar meilę.

kopeciosJums reikės:

Idėjos ritualui. Turite aiškiai suformuluoti norą ar ritualo tikslą, ko norite pasiekti. Nuo to priklausys kiti ingridientai.

9 pasirinktos spalvos žvakių (spalvų simboliką rasite straipsnyje „Žvakės ir jų magija“)

Trijų medžiagos juostų (apie 1,5 m ilgio kiekviena), taip pat pasirinktos simbolinės spalvos; tiks ir plonos virvelės

Plaukų sruogos (to žmogaus, kuriam skiriamos „Raganos kopėčios“)

Plunksnų (geriausia naudoti naturalias paukščių plunksnas),

Gėlių žiedų (tinkančių Jūsų zodiako ženklui ar pagal druidų kalendorių atitinkančių Jūsų gimimo datą, tai gali būti ir šiuo metų laiku žydinčio ar prasiskleidusio medžio šakelė),

Karoliukų, akmenukų (pagal minerologijos reikšmę, tinkančių Jūsų tikslui) ir viso kito, kas tik gali būti įpinta į kopėčias ir Jums asmeniškai atrodo, jog tinka šiam tikslui.

Ritualas atliekamas naktį iš balandžio 30- tos į gegužės 1 – ąją.

Įsitikinkite, jog niekas jums netrukdys.

Pasiruoškite visus reikalingus ingridientus, o žvakes sustatykite ratu, taip, kad patys galėtumėte atsisėsti į jo vidurį ir patogiai, komfortabiliai jaustumėtės;

Išsimaudykite duše (geriausia tinka kontrastinis dušas);

Ritualo metu rūbai tūrėtų būti nevaržantys judesiu, dirbti geriausia basomis. Atsisėskite į rato vidurį ir degtuku uždekite visas žvakes pagal laikrodžio rodyklę. Pradėkite nuo tos, kuri stovi tiesiai prieš Jus, kiekvieną žvakę uždekite nauju degtuku.

Susikaupkite ir įsivaizduokite save jau pasiekusį/ią norimą tikslą. Nesuklyskite ir nevizualizuokite saves belaukiančio/ios tikslo, nes taip niekada jo ir nepasieksite. Turite aiškiai save pamatyti pasiekusį/ią norimo rezultato. Nesvarbu kas tai bebūtų ar pinigai, ar meilė (galite isivaizduoti save su partneriu darnoje, galbūt su sutiktu nauju žmogumi, galbūt apsauginiame nuo negatyvios energijos kokone ir t.t.), ar kt.

Paimkite tris virvutes ar audinio juostas, sudėkite jų galus lygiai vieną prie kito, užlenkite ir suformuokite kilpą, tada užriškite mazgą taip, kad jis laikytu suformuotą kilpą, ją panaudosite „kopėčių“ pakabinimui. Rišdami mazgą garsiai ištarkite: „Pirmą mazgą rišu – ritualą pradedu“ ir garsiai įvardinkite savo suformuluotą norą ar ritualo tikslą. Į pirmąjį mazgą įriškite ir savo plaukų sruogelę.

Toliau tris juostas ar virveles pinkite kaip paprastą kasą vis įpindami plunksną, karoliuką, akmenuką (reikėtų prieš tai pasirūpinti, kad akmenukas ar karoliukas turėtų kilpelę ar skylutę – taip bus paprasčiau juos įpinti) ir po kurio laiko vėl užriškite mazgą iš visų trijų juostų ar virvučių. Kiekvieno mazgo rišimo metu garsiai įvardinkite savo ritualo norą ar tikslą. Mazgų „kopėčiose“ turi būti devyni. Viso pynimo metu nepamirškite įsivaizduoti savęs jau pasiekusio/ios tikslą.

Rišdami paskutinį devintąjį mazgą garsiai ir valingai ištarkite: „Devintą mazgą rišu – ritualą baigiu. Tegu taip bus!“

Kurį laiką skirkite rimčiai ir meditacijai, tada išeikite iš rato, žvakes palikite sudegti iki pabaigos. Jos turi pačios užgesti.

Visus ritualo likučius ir žvakės nuodėgulius surinkite, išneškite iš namų ir išmeskite dešine ranka per kairįjį petį. Grįžkite namo su niekuo nekalbėdami ir neatsigręždami.

„Raganos kopėčias“ pakabinkite namie ar sode už kartu su pirmu mazgu padarytos kilpos, tegu skleidžia burtą ir priartina Jus prie Jūsų tikslo.

Photo credit: Sholybonoly via Foter.com / CC BY-SA

Banner

Parašykite komentarą