Apsaugos ritualai

Turkiška akis nuo nužiūrėjimo

turkiska akisTurkiškas mėlynasis ar turkiška akis – bent iš matymo visiems pažįstamas amuletas, turi begalę pavadinimų. Bendrinis ir dažniausiai sutinkamas – Nazar Boncuk arba tiesiog Nazar’as. Dažniausiai šio tipo amuletai pasitaiko mėlyno disko formos (gali būti raudoni, žali ir kitų spalvų), su mažesniu baltu skrituliu viduryje, kuris tarsi akies baltymas vainikuoja juodą tašką – akies vyzdį amuleto viduryje.  Vienas seniausių pasaulyje amuletų, ypač populiarus Viduržemio Jūros regione (sutinkamas Turkijoje, Graikijoje, Izraelyje) turi net keletą atsiradimo legendų. Pirmojoje ir bene populiariausioje pasakojama istorija apie apie pranašo Mohamedo dukrą Fatimą, kuri būtent tokį amuletą padovanojo savo mylimajam, išvykstančiam į karą, kad šis grįžtu sveikas ir gyvas. Todėl dar vienas amuleto vardų – Fatimos akis.

Antroji legenda byloja kiek kitokią amuleto atsiradimo istoriją: senovės artimųjų rytų gyventojai buvo taip įbauginti pirmojo kryžiaus žygio į Jeruzalę, kuris jiems atnešė begales nelaimių, badą ir skurdą, jog pradėjo kopijuoti europiečių mėlynas akis bei naudoti jas kaip juodosios magijos ritualų dalį, apsaugą, nuo kryžiaus žygių dalyvių. Jei tikėti šia antrąją legenda, vertėtų pagalvoti, ar tikrai norite griebti šį amuletą nuo pirmo pasitaikiusio prekystalio Turkijos suvenyrų krautuvėlėse, jei turkiška akis kildinamas kaip apsauga nuo europiečių.

Ką reiškia šio talismano spalvos? Turkijoje ir aplinkinėse šalyse populiariausia piktos akies talismano spalva yra mėlyna. Turkijoje dažnos sausros, todėl vanduo čia yra labai vertinamas. Jei yra vandens, viskas auga ir veši, o be vandens – džiūsta ir miršta. Mėlyna spalva žmonėms primena gaivų ir vėsų vandenį. Žydų tikėjime laimę ir sėkmę simbolizuoja raudona spalva, todėl magiškoji akis gaminama ir iš raudonos spalvos. Kitose šalyse spalvai neteikiamas toks didelis dėmėsys. Ten turkiškos akies karoliukų spalva derinama prie aprangos. Svarbu paminėti, kad kitokių spalvų karoliukai turi ne mažesnę magišką galią apsaugoti nuo pikto, nei tradicinių spalvų karoliukai.

Patys Turkai Nazar’ą nešioja ir kabina kur tik papuolė: tiek ant judančių objektų (automobilių, dviračių ir t.t.), tiek naudoja namų dekorui. Akis su virvele rišama naujagimiui ant rankos, paaugliai ir suaugusieji akį segasi žiogeliu prie viršutinių rūbų. Nuo mūsų priprastų amuletų ši akis skiriasi vienu esminiu požymiu: jei mes savo amuletus dažniausiai slepiame nuo pikto žvilgsnio tai Nazar’as veikia tik tada, kai yra matomas ir gali atspindėtį negatyvią energiją. Jei akis naudojama namų apsaugai, ji kabinama prie centrinio įėjimo ir pasižymi įspūdingu dydžiu – net iki 20 cm skersmeniu. Kodėl Turkijoje šį talismaną galima sutikti ant kiekvieno kampo? Atsakymo greičiausiai reiktų ieškoti posakyje, palinkėjime, kuris lydi amulet: “Maas Allah” – “Taip liepė Alachas”.

Įdomūs faktai apie Nazar’ą:

Tikima, kad kuo didesnis amuletas, tuo didesnė jog galia;

Turkiška akis tai ne vien apsauginis amuletas, jis veikia ir kaip talismanas, padeda pritraukti norų išsipildįmą, sūnaus gimimą.

Naudoti amuletą patariama silpnos energetikos, neapsaugoties žmonėms, kuriems lengva pavydėtį jų turto ir pan., nėščioms moterims, gražiems žmonėms, vaikams.

Įsimylėjėliai amuletai apsikeičia tikėdamiesi išsaugoti savo ryšius.

Svarbiausia taisyklė nešiojant ar kabinant šį amuletą namuose – turkiška akis turi būti labai gerai matomas, kad „pikta akimi“ ginkluoto žmogaus žvilgsnis būtų atspindimas.

Jei Jūsų talismanas sudužo ar suskilo, reiškia jis jau atitarnavo, atspindėjo stiprų prakeiksmą ar pan. Padėkokite jam ir pirkite naują.

Geriausiai veikia rankų darbo amuletai iš pučiamo stiklo.

Banner

Prisijunkite prie diskusijos

  1. meida

    Esu kaip tik nescia jau 5 menuo , ir ant rankos nesioju raudona apyranke su turkiska akim . Mus paliko vaiko tetis ir uzsidejau sia apyranke … tikiuosi ji mus saugos …is kyr reiktu gauti ar parsisiusti ranku darbo ar ispusto stiklo telismana?

Parašykite komentarą