Meilės magija

Slavų magija. Šventasis Andriejus. Mylimojo iškvietimas

Slavų magijaŠVENTASIS ANDRIEJUS (Andrius) (lapkričio 30 d. pagal provoslavų kalendorių gruodžio 13 d.) – pirmasis Jėzaus pašauktas apaštalas. Pasak krikščioniškų padavimų, šventasis Andriejus po Jėzaus mirties ir prisikėlimo apaštalavo Graikijoje ir Skitijoje, vėliau kritęs kankinio mirtimi Petraso mieste, Achajoje. Krikščionių dailėje maždaug nuo XIV amžiaus jis vaizduojamas su X raidės formos kryžiumi, ant kurio buvęs nukryžiuotas. Kiti jo atributai – žvejo tinklas ir virvė. Andriejus – Simono Petro brolis, pašaukęs jį į mokinių būrį tada, kai šis taisė paežerėje tinklus žvejybai. Už tai šiedu šventieji laikomi žvejų globėjais. Būtent Andriejus atvedė Petrą pas Kristų, ir Jėzus pažadėjo juos padaryti „žmonių žvejais“. Šventąjį Andriejų savo globėju laiko Škotija ir Rusija, mat esama legendos, kad skelbdamas Kristaus mokslą, jis nusigavęs net iki Kijevo. Slavų magija šv. Andriejaus “paslaugomis” naudojasi norint iškviesti/iššaukti norimus žmones. 
Andriejus (Andriej), lietuvių dažniau vadinamas Andriumi, yra vienas populiariausių slavų vyrų vardų. Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Andriejaus varduvėmis, tačiau senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu dar ilgai išliko. Lapkričio 30 d. dažniausiai sutampa su advento pradžia ir tuo metu prasideda prieškalėdinis pasninkas, taigi tą dieną liaudyje būta daug naujametinių ir kalėdinių papročių, būrimų, tai – Burtų diena.

Šventasis Andriejus buvo pirmasis Jėzaus pašauktas/pakviestas apaštalas, todėl slavų magija jo pagalba atlieka iššaukimo/iškvietimo ritualus. Norint atlikti ritualą išvakarėse privalu laikytis griežto pasninko (duona ir vanduo), o dieną nuėjus į cerkvę būtina uždegti žvakutę šv. Andriejui.

Vėlai vakare ritualo dieną reikia perlaužti duonos kriaukšlę, ir ant jos kryžiaus forma paberti druskos. Suvyniojus viska atsargiai į nosinaitę dėti sau po pagalve ir prieš užmiegant sukalbėti užkalbėjimą:

Šventasis Andrejau, Tave Dievas kvietė

Ir už tai Dangaus karalystę davė,

Pašauk tu ir man Dievo tarnaitei/nui (vardas),

Dievo tarną/naitę (vardas).

Šventasis Andrejau padėk!

Duok jį man į vyrus!

Vardan Dievo tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios. Amen.

Mylimasis greitai turi pasirodyti Jūsų gyvenime.

Banner

Prisijunkite prie diskusijos

 1. Marija

  Ar burtą galima atlikti bet kurią savaitės dieną?

 2. Marija

  O prie Šv.Andriejaus paveikslo reikėtų sukalbėti kokią maldą ar tiesiog uždegti žvekelę ir tiek?

 3. Vaida

  O kur dėti tą duonos riekelę su druska po nakties?

 4. Emilija

  jeigu žvakės neuždegsiu, o tiesiog pasimelsiu, tai jau burtas nesuveiks?

 5. Dalia Moeller

  Ar reikia būtinai eiti į cerkvę? Netinka katalikų, ar tai evangelikų bažnyčia?

 6. Dali

  O kur dėti duonos kriaukšlę po nakties?

Parašykite komentarą