Apsivalymo ritualai

Mabono šabašas. “Pinigų žvakė” ir “Atsiratykime blogų įpročių”

šabašasRUDENS LYGIADIENIS (rugsėjo 22 d.) arba Lygė – naktis vėl susilygina su diena, metų Ratu leidžiamės žemyn. Tai astronominė rudens pradžia. Iš tikrųjų tamsusis paros laikas prilygsta šviesiajam kiek vėliau, rugsėjo 25-26 d.; mat  šviesos spinduliai, eidami pro Žemės atmosferą tarsi pro kokį lęšį, lūžta ir šiek tiek pailgina šviesiąją paros dalį. Apie lygiadienį gamtoje vyksta ir daugiau svarbių pokyčių: smarkiai atvėsta ežerų vanduo, ištinka pirmosios gilios šalnos, baigiasi masinis paukščių traukimas į pietus, miške prasideda kanopinių žvėrių vestuvės – ruja.

Tikėtina, kad senoviniai rudens lygiadienio šventimo papročiai krikščionybės laikais yra išsisklaidę į šv. Mato dieną (rudens Sambariai, padėka dievams už derlių, aukojimai) ir į Mykolines (duoklės valdovams ir dievams, Patalkių vaišės, orų spėjimai, būsimų piršlybų burtai). Na, o raganos švenčia vieną iš metų Šabų Maboną.

Astronominis lygiadienis 2014 m. stos rugsėjo 23 d. 05 val. 30 min. Lietuvos laiku. Kadangį ritualą reikia atlikti prieš astronominį lygiadienį, pavakarę, šiam ritualui puikiai tiks rugsėjo 22 – osios sutemos.

Mabono dienos ritualo metu svarbiausia atlikti  kelis “darbus”:

  1. Prisiminti mirusias giminės moteris.
  2. Turite šansą atsikratyti blogų įpročių, netinkamų situacijų, atitolinti nenorimus įvykius.
  3. Galite pasirūpinti savo materialine padetimi ir pasigaminti “Pinigų žvakę”
  4. Tarologai gali pajausti gilesnį ryšį su pentaklių dvaro kortomis

Ritualui reikės:

  • Raudono audeklo skiautės altoriui sukurti;
  • Rudens gėrybių (obuolių, kriaušių ar kitu vaisių bei daržovių, kviečių ar rugių, varpų ir pan. galima naudoti rudenines gėles);
  • Geltonos, oranžinės ir raudonos žvakės (rudens spalvų);
  • Sąrašo įpročių, savybių, kurių norite atsikratyti;
  • Gilaus dubens, kuriame galėtumete sudeginti šį sąraša;
  • Žalios žvakės;
  • Eterinio aliejaus (gvazdikėlių, cinamono arba apelsinų);
  • Krapų ar šalavijo šakelės;
  • Storos adatos;

Pasiruoškite ritualui ir įsitikinkite, kad Jums niekas netrukdys. Ritualui geriausias laikas – besileidžiant saulei. Sukurkite altorių iš raudonos medžiagos patiesalo, papuoškite jį rudens gerybėmis, sudėkite kitus ingridientus. Uždekite degtuku geltoną, oranžinę ir raudonos spalvos žvakes.

Giminės moterys…

Atsipalaiduokite, pamedituokite, prisiminkite mirusias giminės moteris, padėkokite joms už jų apsaugą, rūpestį Jumis, paskirkite joms nuo savo altoriaus dovanų vaisių ar kitų rudens gėrybių (vėliau jas reikės užkasti arba sudeginti, būkite atidus, kad paaukotų gėrybių niekas nesuvalgytų), palinkėkite joms laimės, amžinos ramybės.

Atsikratykime blogų įpročių…

Dabar paimkite iš anksto pasiruoštą sąrašą įpročių ar savybių, kurių norite atsikratyti. Pamedituokite, apgalvokite kiekvieną iš norimų atsikratyti savybių ar įpročių, garsiai įsivardinkite sau, kodėl norite jų atsikratyti ir padekite šį sąrašą, dubenyje.

Pinigų žvakė…

Paimkite žalią žvakę ir storą adatą. Susikaupkite ir tiksliai sau įvardinkite, kokios materialios pagalbos norite sulaukti artimiausiu metu. Apmokėti sąskaitas? žinote tikslią reikalingą sumą? Viską tiksliai ir koncentruotai užrašykite/išraižykite adata ant žvakės paviršiaus. Taip pat išraižykite ir Fehu runą, kuri simbolizuoja materialinę gerovę bei turtą.

 

fehu

Fehu runa. Runų linijos piešiamos iš viršaus žemyn ir iš kairės į dešinę.

Kai tik užbaigsit raižyti žvakę dar kartą pakartokite savo sugalvotą tiksla ir norą garsiai bei įtrinkite žvakę eteriniais pasiruoštais aliejais bei žolelėmis. Uždekite žvakę degtuku ir susikoncentravę į žvakės liepsną dar kartą vizualizuokite save, kaip Jūs naudojate gautus pinigus (apmokate skilas, sąskaitas, perkate automobilį ir t.t.). Skirkite tam nemažiau 20 – ties  minučių.

Jei praktikuojate būrimą Taro kortomis viso ritualo metu laikykite mėgstamą Taro kaladę ant altoriaus, išimkite ir atverskite pentaklių dvaro kortas, pamedituokite ties kiekviena iš jų. Ritualas leist pajausti su jomis glaudesnį ryšį. Jei Taro kortomis nesidomite, šią ritualo dalį tiesiog praleiskite.

Pabaigę visą ritualą pirštais užgesinkite žvakes, surinkite visus naudotus ingridientus ir užkaskite sode, miške arba sudeginkite nedideliame lauželyje. Žaliosios žvakės nuodėgulį užkasite vėliau, kai ji pati sudegusi užges, kartu su visomis žvakėmis jos gesinti nereikia, tai galite padaryti ir kitą dieną.

Grįžę namo nusiprauskite po dušu.

SĖKMĖS!

Banner

Prisijunkite prie diskusijos

  1. Birute

    ar ritualas atliekamas tik rudens lygiadienį ar galima kitu metu?
    “Pabaigę visą ritualą pirštais užgesinkite žvakes, surinkite visus naudotus ingridientus ir užkaskite sode, miške arba sudeginkite nedideliame lauželyje.” Gyvenu mieste, laužo nesukursiu, židinio neturiu, užkasti kažkur nelabai. Galima visus likučius sulaukus savaitgalio išvežt į mišką ar būtina užbaigti ritualo dieną? ačiū

Parašykite komentarą