Ezoterikos teorija

Numerologija. Skaičiaus 13 paslaptis…

Skaičiaus 13 Skaičiaus 13Su šiuo skaičiumi susiję begalė legendų mitų, spėlionių, prietarų bei spekuliacijų. Pernelyg daug žmonių šioje žemėje tiesiog bijo skaičiaus 13, yra net “liga”, fobija – triskaidekafobija, kuria apibūdinama būtent skaičiaus 13 nepagrįsta baimė. Daugelyje viešbučių Jūs nerasite tryliktojo aukšto, Dažniausiai po dvyliktojo iš karto seka keturioliktasis arba aukštas pažymimas 12A ar 12B. Dažnai šis aukštas pavadinamas “12 + 1”. Tokie prietarai pastebimi ir gyvenamuosiuose namuose, lėktuvuose, laivuose, o penktadienis trylikta laikoma pavojinga ir nesėkminga diena. Ką vis dėlto slepia skaičius 13?

Tarp teologų egzistuoja teorija, kad būtent penktadienį, 13-ąją dieną, Ieva ir Adomas nusikalto ir buvo išvaryti iš rojaus. Be to, penktadienį jie abu pasimirė. Manoma, kad ir Abelis savo brolį Kainą nužudė penktadienį, 13-ąją dieną. Taigi 13-ka tarsi velnio, kuris sugundė žmones blogiems darbams, skaičius.

Jėzus Kristus buvo prikaltas prie kryžiaus penktadienį , o per paskutinę vakarienę prie stalo sėdėjo 12-ka Jėzaus mokinių – tobulas skaičius. Kristus buvo 13-asis, tarsi nereikalingas, pasmerktas mirti.

Tikra tiesa, jog skaičius 13 išties neša stiprią energetinę informaciją ir net atlieka tam tikras svarbias funkcija ezoterikoje, mitologijoje, todėl šis skaičius daugelyje senovės tautų laikytas šventu ir turėjo ypatingą prasmę. Pavyzdžiui, senovės majams skaičius 13 buvo labai laimingas bei nešė sėkmę. Majų kalendoriuje yra 13 mėnesių, o majų zodiake egzistavo tryliktas zodiako ženklas – Gyvatnešis. Žmonės gime po šiuo ženklu tapdavo žyniais, magais, jie pasižymėjo psichiniais, antgamtiniais sugebėjimais nuo pat gimimo. Žmonės, kurie gimė 13 – tą mėnesio dieną paprastai arba labai laimingi, arba atvirkščiai. Kokia to priežastis? Atsakymas slypi jau minėtame skaičiaus 13 dvylipume, jo dvejopoje funkcijoje ezoterikoje. Norint giliau tai panagrinėti reikės šiek tiek pasinerti į Kabalos mokymą…

Skaičiumi 13 paženklinta Taro Didžiojo arkano korta Mirtis;

Skaičiaus 13 zodiako ženklas tarologijoje – skorpionas;

Skaičius 13 – vienijantis protą (Kabalos gyvenimo medyje jis žymi kelia tarp dviejų Sefirų: Tiphareth ir Netzach);

13 – dieviškosios moteriškos vienybės skaičius, vienybės atsirandančios iš meilės. Ši energija gali lengvai transformuotis ir “pakeisti”, užpildyti vyriškos energijos skyles, jas užlopyti.

13 – tiesiogiai susijęs su deive Motina Žeme; istoriškai taip jau susiklostė, jog dabar labiau garbinamas vyriškasis pradas, nors, atrodo, savaime aišku, jog tik energijų darna ir harmonija slepia didžiausią galia. Daugelis tiesiog pamiršta apie deivės Motinos Žemės egzistavimą;

Skaičius 13 yra tiesiogiai susijęs su dievybėmis:
Skandinavų – Frėja ;
Graikų – Artemidė, Hekatė;

Skaičiaus 13 akmenys ir kristalai – mėnulio akmuo, perlai, krištolas;

Skaičiaus 13 magiški ginklai – lankas ir strėlės;

Skaičiaus 13 kvapai – menstruacijų kraujo, kamparo, alavijo, visi saldus moteriški kvapai;

Skaičiaus 13 augalai, žolės – kadagys, pelkių mėta, tie, kurie sukelia, skatina menstruacijas;

Magiškos galios skatinamos skaičiaus 13 – Aiškiaregystė, sapnų aiškinimas, naudojamas meilės magijoje, siekiant sukurti prakeikimus mirčiai;

Skaičiaus 13 ligos – menstruacijų sutrikimai ;

Skaičiaus 13 kūno dalis – kairioji akis;

Skaičiaus 13 žalingas poveikis – gali sukelti neapykantą, tuštumą, nerimą, nešti mirtį.

Ne veltui kai kurių ritualų metu, kuriais siekiama žmogų sunaikinti, jam pakenkti, sutverti jam “porčia”, pagadinimą, energetinį pakenkima ar prakeiksmą naudojamas būtent skaičius 13. Trylika kartų skaitomas prakeikimo tekstas, simbolikoje naudojama trylika žvakių ir pan. Bet tai, vėl gi, tradicija, sekanti iš liaudiškų prietarų, nes tokiam “reikalui” daug stipresni skaičiai – 9 ir 33. Skaičius 13 veiksmingiausias meilės magijoje, siekiant “surišti” žmones, atliekant spiritizmo seansus, kviečiant dvasias.

Žinojimas ir tinkamas tų žinių panaudojimas išlaisvina nuo nepagrįstų baimių ir prietarų.

mirtis mirtis 4 mirtis 3 mirtis 2

Banner

Parašykite komentarą