Europoje Taro kortos pasirodė XIV-XV amžiuose. Žinoma, kad tokią kortų kaladę 1450 metais užsakė Milane gyvenusių Viskončių ir Sforcų šeimos. Išlikusios šios kortos tapo prototipais šiuolaikinei kaladei. 1465-ais metais atsirado Taročio Mantenjos kaladė, kurios struktūra paremta kabalistiniu Visatos supratimu, žinomu kaip 50 Binos vartų. Kaladėje buvo 50 kortų – penkios rūšys (Dangaus skliautas, Pagrindai ir geradariai, Visuomeninis statusas, Mokslas, Mūzos). Kiekvieną rūšį sudaro po 10 kortų. Kai kurie atvaizdai šiuolaikinėse Taro kortose (Didieji ir Mažieji Arkanai) buvo perimti būtent iš Taročio kaladės.
XX a. pradžios prancūzų okultizmo praktikas Papiusas tvirtino, kad Taro kortų sistemą sukūrė senovės Egipto žyniai jie Taro kortose užšifravo savo slaptas žinias, kad jas galėtų vėliau atkurti. Anglas Piteris Holanderis, Taro sistemos aiškintojas, spėja, kad pats žodis „Taro” kilo iš egiptiečių žodžių „tar” (kelias) ir „ros” (karališkas), t.y. „karališkasis kelias”. Legenda byloja, kad senovės Egipte buvo pastatyta šventykla, kurioje buvo 22 kambariai. Kiekviename kambaryje buvo nupiešti simboliniai piešiniai, kurie atsispindi Didžiuosiuose Arkanuose.
Žinoma rusų keliautoja, teosofė ir istorikė Jelena Blavatskaja, palygindama induizmą, budizmą, kabalą ir Taro sistemą, padarė išvadą, kad 22 Didieji Arkanai atvaizduoja Visatos Gyvybės medį, kuris sudaro daugelio religinių mokymų pagrindą. Kitas okultizmo klasikas Elifas Levis taip rašė: „Mokinys, neturintis knygų, bet turintis Taro kortas ir mokantis jas skaityti, sugebėtų per keletą metų įgyti išsimokslinimą ir galėtų lengvai ir iškalbingai samprotauti apie visus įmanomus dalykus”. Elifas Levis buvo pirmasis žmogus, didžiuosius arkanus sutapatino su ivrito raidėmis, o šios pagal hermetizmo tradicijas, savo ruožtu siejasi su astrologiniais, alcheminiais ir kitais mistiniais simboliais. Tai buvo postūmis susiformuoti Taro sistemai ne tik kaip pranašavimo būdui, bet ir kaip galingam magiškų ritualų vystymosi instrumentui. Ankstyvojo Atgimimo epochoje Italijoje metu klestėję hermetizmas, astrologija, neoplatonizmas, Pitagoro filosofija, kabala ir neoortodoksinė krikščioniškoji mintis paliko savo pėdsakus Taro simboliuose.
Didelį indėlį paliko ir Alisteris Kroulis – vienas garsiausių XIX-XX amžiaus okultistų. Jis parašė „Toto knygas”, skirtas Taro simbolikai ir jos kabalistiniam bei astrologiniam atitikimui. Kruolis sukūrė Toto Taro kaladę , kuriai pirmenybę teikia tūkstančiai profesionalių tarologų, mėgėjų ir kolekcionierių visame pasaulyje. Pagal Amerikos Taro asociacijos duomenis tarp profesionalių tarologų Toto Taro kaladė užima antrą vietą po Rider-Waite Taro kaladės.
Artūras Edvardas Vaitas (Arthur Edward Waite), mistikas, okultinių mokslų magistras ir masonų ložės įkūrėjas, gimė JAV, tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleido Londone. 1891 m. įsitraukė į „Auksinės aušros“ masonų ložės veiklą. Vaitas parašė nemažai knygų magijos, kabalos, alchemijos, numerologijos temomis. Jis aktyviai bendradarbiavo su žiniasklaida, redagavo žurnalą „Nežinomas pasaulis“. Jo įkvėpta dailininkė Pamela Kolman Smit (Pamela Colman Smith) sukūrė 78 kortų iliustracijas. Nuo tada šikaladė vadinama Raiderio Vaito vardu. Vietoj abstrakčių, sunkiai suprantamų spalvų simbolių Vaitas įtikino dailininkę Smit sukurti vaizdingus, lengvai interpretuojamus paveikslėlius.
Taro kortos įdomios ne tik ezoteriniu bei okultiniu, tačiau ir tradicinės praktinės psichologijos požiūriu. Šveicarų psichologas Karlas Gustavas Jungas (Z.Froido mokinys) pastebėjo, kad Taro simbolika sutampa su jo sukurta psichologinių archetipų sistema, daugelis psichoanalitikų ėmė naudoti Taro kortų kaladę, norėdami interpretuoti savo pacientų psichinę būseną.
Taro kortos – tai neįkainojama priemonė, padedanti išspręsti bet kokias problemas ir sužadinanti žmogaus kūrybines galias. Kartais mes nesugebame pamatyti protingų alternatyvų savo gyvenimo aplinkybėms, nes per daug mąstome apie mus užklupusias bėdas ir nemalonumus. Tačiau paprastas kortų išsidėstymas (viena ar trys kortos) padeda mums atsiriboti nuo išorinio poveikio ir nuo pernelyg didelio nugrimzdimo į save bei padeda visiškai susikoncentruoti ties esminiu klausimu.